DesignGadżetyInspiracje w ogrodzieOgródRoślinność

Latające ogrody LYFE – lewitująca doniczka

Marki FLYTE znawcom dobrego designu nie trzeba przedstawiać. Niedawno pisaliśmy o ich lewitujących lampach, dziś chcę przedstawić Wam ich kolejne dzieło. Latające ogrody LYFE to system o zerowym grawitacji, który pozwala uprawiać ulubione rośliny w powietrzu.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Czym jest LYFE?

LYFE składa się z doniczki, który wisi nad dębową podstawką za pomocą magnetycznej lewitacji. Zaprojektowany z myślą o delikatnym obracaniu podczas zawieszenia, LYFE odżywia posadzoną w nim roślinę przy 360-krotnym nasłonecznieniu, 365 dni w roku.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Zaprojektowany w Szwecji przez utalentowany zespół FLYTE, zgodnie z nordycką elegancją i minimalizmem.

FLYTE uwolni Twoje rośliny.

Geometryczne forma doniczki obraca się wdzięcznie, tworząc intrygującą grę  światła i cienia.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Zidentyfikowane przez szwedzkiego botanistę Karola Linneusza  oplątwy,  inaczej rośliny tillandsia, to rośliny rosnące w powietrzu.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rotacja jest szczególnie korzysta dla oplątw, ponieważ składniki odżywcze są absorbowane przez ich liście w powietrzu, a nie konwencjonalnie, poprzez system korzeniowy.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Latające ogrody Lyfe – karuzela  życia

Pole magnetyczne Ziemi ma silny wpływ na wszystkie formy życia, zwłaszcza rośliny. FLYTE powstało po przeprowadzaniu ponad rocznych badań nad wpływem magnetyzmu na rośliny. LYFE wykorzystuje technologię maglev.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Badania wykazały, że pola magnetyczne przyspieszają dojrzewanie niektórych owoców, zwiększając metabolizm rośliny.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rośliny powietrzne rozwijają się dzięki obiegowi cząstek w powietrzu. Bez wymaganej gleby, obrotowy mikroklimat jest naturalnie odżywiany dzięki grawitacji.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rośliny wymagają światła słonecznego, a doniczki LYFE są zaprojektowane do obracania się w powietrzu, umożliwiając równomierne rozmieszczenie dopływu światła słonecznego na wszystkich częściach rośliny.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Według badania NASA w czystym powietrzu, umieszczenie 1 rośliny na każde 100 9 metrów kwadratowych powierzchni w biurze lub domu, znacząco zwiększa jakość powietrza, filtruje toksyny i zmniejsza stres.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Zespół ds. Rozwoju produktów firmy FLYTE starannie zaprojektował geometryczną doniczkę, aby umożliwić odwadnianie w celu regulacji przepływu wilgoci i zmaksymalizowania przepływu powietrza.

 Jak skonstruowane jest FLYTE?

1. LYFE Planter

To 12 ścienna geometryczna bryła, formowana z krzemu. To sprawia, że ma ciekawą fakturę i dobrze leży w dłoni. Gdy obraca się w powietrzu, możemy zobaczyć hipnotyczną i relaksującą grę światła i cieni. Oglądając roślinę unoszącą się powietrzu doświadczamy magii i niezwykłości.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

2. Zbiornik LYFE

Aby uniknąć przepełnienia, sprytnie zaprojektowany system odwadniający pozwala na wypłynięcie wody do ukrytego, wewnętrznego zbiornika.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

3. Magnes LYFE

Tu następuje magia. Ten niestandardowy kształt magnesu LYFE odpycha doniczkę do bazy elektromagnetycznej, powodując, że doniczka lewituje w powietrzu, przenosząc nasz domowy ogródek w nowy wymiar.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rośliny we wnętrzach znamy i lubimy od lat. Zieleń działa relaksująco i pozytywnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia, a dzięki LYFE możemy dodatkowo cieszyć się ich designerskim opakowaniem. Flyte przyzwyczaiło nas do pięknych, nowoczesnych i użytecznych gadżetów. Czy ich nowa doniczka powtórzy sukces lewitujących lamp?

I koniecznie dajcie znać, czy chcielibyście zobaczyć latające ogrody LYFE  w naszym sklepie 🙂

Flyte
Flyte lewitujące lampy ze Szwecji. Wyjątkowe połączenie technologii i designu. Lewitujące żarówki wystartowały na kickstarterze gdzie na ich produkcję zebrano ponad 600 tysięcy $